DoFe výzva

​​

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Jsme zařízení podporující děti a mládež k tomu být aktivní ve volném čase a zajišťujeme velké množství aktivit a pravidelné činnosti během roku. V roce 2017 jsme se proto rozhodli zapojit se do celosvětového programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (The Duke of Edinburgh´s International Award - DofE) pro mladé lidi ve věku 14 – 24 let.

Do programu se od roku 2017 zapojilo 42 účastníků pod vedením našich proškolených lektorů. Můžeme se pochlubit 24 držiteli bronzové ceny, 20 držiteli stříbrné ceny a v letošním roce máme první dva účastníky, kteří obdrželi cenu zlatou.

CO TO JE?

Vzdělávací program DofE podporuje mladé lidi v rozvoji osobnosti a získávání dovedností. Základními oblastmi rozvoje jsou sport, talent, dobrovolnictví a nakonec dobrodružná expedice. Náplň a cíle aktivit si volí účastníci sami, a věnují se jim pravidelně a dlouhodobě.
Celý program je ještě rozdělen do 3 úrovní - BRONZOVÁ, STŘÍBRNÁ A ZLATÁ. Úrovně na sebe navazují a každá se od sebe trochu liší, zejména v době trvání a průběhu, ve zlaté úrovni se tak účastníci mohou těšit na akci s pobytem.